عنوان پرسش : ورود ثالث یا شکایت جداگانه ۱۵
سلام زن پدرم در سال ۹۳ از پدرم جدا شد و طلاقشان هم خلعی بود و تمام حقو حقوق خود را دریافت کرد منتها پدرم به علت بیماری فکر کرده بود آخر عمرش شده خانه اش را به نام خانمش نمود در سال ۸۶ و همان روز وکالت بلاعزل فروش هم برای خودش گرفت همچنین اینکه مبلغی از خانمش بابت ملک دریافت ننمود اما خوب در محضر در بنچاق مبلغ نوشته شد خلاصه پدرم با وکالت قبل از طلاق‌خانه را به نام بنده زدند و چند وقت پس از طلاق آن خانم از پدرم با تنظیم دادخواستی در دادگاه حقوقی مطالبه وجه خانه را به نرخ روز نمودند و رای به نفع ایشان صادر گردید.
۱-آیا من به عنوان مالک و ذینفع میتوانم با این عنوان که خانم پدرم پولی بابت ملک پرداخت ننموده وارد پرونده شوم تا بحث صوری بودن معامله را پیش بکشم ؟
۲- اگر پدر بنده میتوند دعوای متقابل مطالبه ثمن‌ و حق الزحمه ایام وکالت را به نرخ روز نماید ؟ اگر این کار را انجام دهد آیا درصد گونه ای هست که بتوان در مقابل شکایت آن خانم را کنلم یکن نمود؟

با سلام
1)خیر این کار مشکلی را حل نخواهد کرد.در صورتیکه پدرتان صوری بودن نقل انتقال را مطرح کند با این کار بیع واقع شده و انتقال به شما کان لم یکن شده و منزل مجددا به خانم بر می گردد لیکن با طرح دعوی متقابل مطالبه حق الزحمه و نیز مطالبه ثمن‌ در صورت صدور حکم، این مبلغ از مبلغ مورد نظر خانم کسر و تهاتر می گردد