عنوان پرسش : تصادف منجر به فوت حبس دارد و باعث ممنوع الخروج شده راننده می شود؟ ۷۲
با سلام و خسته نباشید
من اخیرا هنگام رانندگی در بزرگراه متاسفانه با یک عابر تصادف داشتم که منجر به فوت شد. پس از مراجعه به پاسگاه و تحویل مدارک (کارت خودرو، گواهینامه و بیمه) خودرو به پارکینگ منتقل شد و من به همراه سرباز به قاضی کشیک ارجاع داده شدیم. قاضی نیز با مشاهده مدارک نیازی ندید که بازداشت باشم. به پاسگاه مراجعه کردیم، گفتند که نامه دادگاه که آمد باید بریم بیمه ثالث که اصالت بیمه را بیاریم و بعد از آن دستور ترخیص خودرو را میدهند و با ما دیگر کاری ندارند ولی بعدا یک یا دو بار دادگاه شما را جهت بازجویی و اعتراف فرا میخواند که ممکن است ۳، ۶ ماه یا یک سال بطول انجامد. در نظر کارشناسی پلیس را علت حادثه بی احتیاطی من، عدم تمرکز حواس و تاخیر در رویت ذکر کردند و راننده را مقصر دانستند ولی اشاره ای نداشتند که تصادف در بزرگراه و در ۲۵۰ متری پل عابر اتفاق افتاده است. البته من این موارد را در شرح ماوقه کامل بیان کردم.
من از خدمتتان دو سوال داشتم:
۱- به نظر شما علاوه بر دیه که شرکت بیمه پرداخت میکند چقدر احتمال دارد دادگاه مجازات حبس برایم درنظر گیرد، در صورت حبس چه مقدار می تواند باشد و اینکه آیا میتوان این حبس را جریمه نقدی پرداخت کرد؟
۲- من قصد مهاجرت کاری به لهستان دارم و تقریبا ۳ ماه کارهای مربوط به ویزام طول میکشه. ایا فعال بودن پرونده دادگاه من باعت ممنوع الخروجی من میشه؟ مشکلی در فرایند ویزا پیش میاید؟ من در سامانه سما ثبت نام خواهم کرد. اگر جلسه دادگاه را با تاخیر برسم مشکلی برای من پیش میاد یا خیر؟

سلام و درود فراوان
مراجعه کننده محترم
ضمن سپاس از مراجعه به سایت ما
در مورد این سوال که شما طرح فرمودید
جزای نقدی
خیر حبس ندارد
خیر ممنوع الخروجی ندارد